menuordersearch
danapub.ir

شرایط چاپ کتاب

(4)
(0)
شرایط چاپ کتاب
انتشارات دانا

انتشارات دانا، در راستای ارتقاء فرهنگ و تخصص در ایران اسلامی، تا کنون اقدام به چاپ بیش از 170 عنوان کتاب در حوزه‌های آموزشی، تربیتی، ادبی و روانشناسی کرده است.
هم اکنون که این مجموعه در حال گذار از دهه سوم عمر است، خود را متعهد می‌داند تا از آثار ارزشمند مولفان و نویسندگان فرهیخته، حمایت کند.
از این رو، نویسندگانی که مایل به چاپ کتاب‌های خود از طریق نشر دانا هستند، می‌توانند آثار خود را برای مسئولان انتشارات ارسال کرده تا پس از بررسی از طریق هیئت‌های علمی، در خصوص نحوه حمایت و چاپ کتاب‌ها تصمیم‌گیری شود.
انتشارات دانا برای حمایت از آثار اساتید دانشگاه، معلمان مدارس و پایان نامه‌های تحصیلی شرایط ویژه‌ای را در نظر خواهدگرفت.
همچنین مسئولان نشر دانا همواره بر حمایت از نخستین اثر نویسندگان جوان تاکید دارند.

مراحل همکاری:

1-    ارسال درخواست و خلاصه اثر از سوی نویسنده
2-    بررسی و داوری اثر از طریق هیئت‌های علمی
3-    انجام تفاهم و عقد قرار داد
4-    انجام مراحل اداری و اخذ مجوز شامل شابک، فیپا و مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
5-    حروفچینی، صفحه بندی و آماده سازی طرح جلد
6-    چاپ و صحافی کتاب
7-    توزیع و فروش کتاب


قطع های کتاب:

اغلب کتاب ها در دو قطع رقعی (14.5 در ٢١ سانتیمتر) و وزیری (17 در 23٫5 سانتیمتر)  به چاپ می‌رسند. هرچند سایر قطع‌ها دیگر نظیر جیبی و خشتی و رحلی و سلطانی نیز وجود دارند که کمتر و در موارد خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  
 انواع قرارداد با ناشر:

1 ـ حق تألیف:
 در این نوع قرارداد ناشر با نویسنده قرارداد بسته و درصدی از قیمت پشت جلد ضربدر تیراژ را به عنوان حق تألیف در هر چاپ به نویسنده پرداخت می‌‌کند. این نوع قرارداد بیشتر با نویسنده‌های شناخته شده و کتاب‌های پرفروش بسته می‌شود.

 2 ـ مشارکت:
 در این نوع قرارداد هزینه‌‌های چاپ بین ناشر و نویسنده تقسیم شده و سود فروش نیز به همان نسبت بین ناشر و نویسنده تقسیم می‌‌شود.

 ٣ ـ واگذاری کتاب:
 نویسنده با این قرارداد کتاب خود را با دریافت مبلغی برای همیشه به ناشر واگذار کرده و هیچگاه هیچ مبلغ دیگری دریافت نمی‌کند و حق چاپ کتاب خود را نخواهد داشت.

 4 ـ سرمایه گذاری مولف:
 در این حالت مولف تمام هزینه‌های چاپ را به ناشر پرداخت می‌کند و تمام سود حاصل از فروش در این نوع قرارداد، متعلق به مولف است. این نوع قرارداد نیز بیشتر با نویسنده‌های کمتر شناخته شده و نخستین کتاب‌ها بسته می‌شود.

هزینه چاپ:

هزینه چاپ کتاب شامل موارد زیر می‌شود:
صفحه آرایی، حروفچینی، طرح جلد، هزینه کاغذ، چاپ، جلد و صحافی که با توجه به تیراژ و تعداد صفحات و قطع کتاب تعیین می‌شود.

انواع چاپ:

چاپ دیجیتال: این روش مناسب چاپ با تیراژ پایین است و در آن نیازی به فیلم و زینک (لیتوگرافی) نیست. چنانچه  چاپ زیر 200 جلد باشد این روش مناسب و کیفیت آن نیز برای کتاب قابل قبول است. توجّه داشته باشید این روش برای چاپ با تیراژ بالاتر مقرون به صرفه نیست.

دقت کنید که در چاپ کتاب با تیراژ پایین(زیر 200 جلد)به دلیل اینکه چاپ دیجیتال انجام میشود و چاپ دیجیتال هزینه بالایی دارد فروش کتاب در این روش صرفه اقتصادی ندارد.و در تیراژهای خیلی پایین ممکن است هزینه انجام شده بر روی هر جلد حتی از قیمت پشت جلد هم بیشتر شود.
به همین دلیل چاپ با این روش برای افرادی که انگیزه شان از چاپ کتاب دلیل دیگری غیر از فروش است و یا اساتیدی که نیاز به تعداد محدود کتابشان برای تامین نیاز دانشجویان خود دارند مناسب است.

ریسوگراف: دستگاه ریسوگراف، دستگاهی شبیه دستگاه کپی در مقیاس بزرگتر است.چاپ با دستگاه ریسوگراف ارزانتر تمام می‌شود ولی دارای کیفیت بسیار پایینی است. (این انتشارات  هیچیک از کتاب‌های خود را با این روش به چاپ نمی رساند).
 
چاپ اُفست: بهترین روش چاپ کتاب، چاپ اُفست است. چاپ اُفست دارای کیفیت مطلوبی است و دارای کیفیت نسبتا بهتری از چاپ دیجیتال است و برای تیراژهای بالا (500 عدد به بالا) بسیار مقرون به صرفه است.
 
ما متعهد به حمایت حداکثری از آثار شما هستیم.
در صورت تمایل از طریق اطلاعات مندرج در تماس با ما، با ما تماس بگیرید.
قوانین کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . درخواست کتاب های کمیابراهنمای خرید برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. ضمانت اصل بودن کالا کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
تایید logo-samandehi
aparatinstagramtelegramfacebookgoogletwiter