menuordersearch
danapub.ir

مسئولان یارانه کتاب را بدون ملاحظات خودی و غیر خودی توزیع کنند

۱۳۹۵/۳/۲۵ سه شنبه
(0)
(0)
مسئولان یارانه کتاب را بدون ملاحظات خودی و غیر خودی توزیع کنند
مسئولان یارانه کتاب را بدون ملاحظات خودی و غیر خودی توزیع کنند
احمد پوری با تأکید بر اینکه یارانه کتاب از سوی مسئولان باید به صورت عادلانه میان کتابفروشی‌ها توزیع شود، گفت: کتابفروشی‌های تهران از بازار بهتری برخوردار هستند، اما کتابفروشی‌های شهرستان ممکن است در طول سال با میزان فروش چندانی رو برو نشوند.

احمد پوری، مترجم، درباره طرح «تابستانه کتاب» که از سوی خانه کتاب در حال برگزاری است، گفت: هر طرحی که بتواند با حمایت از کتاب به افزایش فروش آن کمک کند، می‌تواند در اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی از آن به عنوان طرح‌های تأثیرگذار یاد کرد.

این مترجم با بیان اینکه کیفیت اجرای طرح «تابستانه کتاب» مهمتر از جنبه های کمی آن است، افزود: این یارانه باید به صورت عادلانه در بین همه کتابفروشی‌های سطح کشور حتی کتابفروشی‌ها شهرستان‌های دور افتاده، توزیع شود تا عدالت فرهنگی را آشکارا مشاهده کنیم. برای تحقق این هدف، ملاحظات دوستی، خودی و غیر خودی نباید دامن‌گیر این طرح شود.

وی افزود: با در نظر گرفتن این شرایط می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که طرح «تابستانه کتاب» قوت قلبی برای کتابفروشی‌ها شود و آنها در آینده به این طرح‌ها اعتماد بیشتری پیدا می‌کنند که نتیجه این اعتماد، استقابل بیشتری از این طرح‌ها را به همراه دارد.

پوری بیان کرد: برای سنجش اثرگذاری طرح «تابستانه کتاب» باید میزان فروش کتاب‌ها در کتابفروشی‌ها را قبل و بعد از اجرای این طرح محاسبه کرد تا آمار دقیقی از فروش کتاب همزمان با اجرای این طرح به دست آید. به طوری که اگر بعد از اجرای طرح «تابستانه کتاب» میزان فروش یک کتابفروشی افزایش پیدا کرد، ما می‌توانیم با اطمینان بگوییم این طرح تأثیر خود را بر میزان فروش گذاشته است.

این مترجم درباره استقابل کتابفروشی‌های شهرستان از یارانه کتاب گفت: کتابفروشی‌های تهران از بازار بهتری برخوردار هستند؛ چرا که تهران یک کلان شهر است و از نظر فرهنگی ویژگی‌های یک کلان شهر را دارد. اما کتابفروشی‌های شهرستان ممکن است در طول سال با میزان فروش چندانی رو برو نشوند. در شهرستان تبریز یکی از کتابفروشی‌های قدیمی از کاهش میزان فروش کتاب‌های خود ابراز نگرانی می‌کرد. من فکر می‌کنم این کتابفروشی و کتابفروشی‌هایی از این دست در شهرستان‌ها که قدمت زیادی هم دارند، از این طرح‌ها بیشتر استقبال می‌کنند.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
قوانین کلیه ضوابط و قوانین فروشگاه مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قوانین تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد . در صورت هرگونه تغییر در ضوابط و قوانین فروشگاه متعاقبا تغییرات جدید در همین صفحه درج می گردد . درخواست کتاب های کمیابراهنمای خرید برای خرید از فروشگاه پس از اطمینان از موجودیت و قیمت کالای مورد نظر خود ، میتوانید کالا را به سبد خرید خود اضافه نمایید . برای ثبت نهایی سفارش باید وارد حساب کاربری خود شوید. اگر تا کنون حساب کاربری نساخته اید، ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید و حساب کاربری خود را ایجاد نمایید. ضمانت اصل بودن کالا کلیه کالاها دارای برچسب هولوگرام بوده و هیچ گونه دخل و تصرفی بر قطعات و اجزای وابسته آنها صورت نگرفته است . کلیه پک کالا بدون کوچکترین آسیب و کم و کیفی از تولید کننده مستقیما خریداری شده و در اختیار مشتری قرار میگیرد. کلیه گارانتی های ارائه شده برای کالاها نیز از جانب شرکت های معتبر و نمایندگان کالاها می باشد.
تایید logo-samandehi
aparatinstagramtelegramfacebookgoogletwiter